Naar alle waarschijnlijkheid komt er vanaf oktober een derde steunpakket in verband met de coronacrisis. Dit steunpakket zal wel voor minder bedrijven relevant zijn. Daarnaast worden de vergoedingen steeds minder hoog. De bedoeling is om alleen nog ondernemers financieel te steunen die nog niet zonder overheidssteun kunnen voortbestaan.
Om in aanmerking te komen voor de NOW gaat een omzetverliespercentage van 30% gelden, in plaats van de huidige 20%. Ook wordt het deel van de loonsom dat wordt uitbetaald door de overheid afgebouwd van 90% naar 80, 70 en 60%. Wel wordt het makkelijker voor bedrijven om overtollig personeel te ontslaan, zonder het recht op NOW te verliezen. De Tozo en de TVL zullen ook – al dan niet in gewijzigde vorm – behouden blijven.
Wij houden u op de hoogte van de ontwikkelingen omtrent de coronasteunmaatregelen. Heeft u vragen? Neem dan gerust contact met ons op!